Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/8 in x 53/64 in, 53/64 in x 3/8 in, Cryogenic Polyester
In Stock
$108.05
/each
Earn 108 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/8 in x...
Item 803TJ2
$108.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Material Properties | Cryogenic |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Length | 3/8 in |
| Label Material | Polyester |
| Label Shape | Rectangle |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 3/8 in |
| Roll Width | 53/64 in |
| Label Width | 53/64 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Color | White |
| Mfr. Model # | M6-130-492 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 3/8 in, Label Material Polyester, Label Width 53/64 in