Pre-Cut Label Stock Roll: Circle, 3/8 in x 3/8 in, 3/8 in, Cryogenic Polyester, White, 500 Labels
In Stock
$157.50
/each
Earn 157 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Circle, 3/8 in x 3/...
Item 803TJ1
$157.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Width | 3/8 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Shape | Circle |
| Roll Length | 3/8 in |
| Material Properties | Cryogenic |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Polyester |
| Label Height | 3/8 in |
| Mfr. Model # | M6-82-492 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 3/8 in, Label Material Polyester, Label Width 3/8 in