Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 3/4 in, Polyester, White
In Stock
$146.75
/each
Earn 146 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in,...
Item 803TH9
$146.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 3/4 in |
| Roll Length | 3/4 in |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Mfr. Model # | M7-30-422 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 250, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free