Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 9/32 in, 9/32 in x 9/32 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$157.00
/each
Earn 157 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 9/32 in,...
Item 803TH0
$157.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Width | 9/32 in |
| Roll Length | 9/32 in |
| Label Color | White |
| Adhesive Material | Acrylic |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Height | 9/32 in |
| Roll Width | 9/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Label Material | Polyester |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Mfr. Model # | M7-15-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 9/32 in, Label Material Polyester, Label Width 9/32 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Vial/Tube Size 50.0 mL, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free