Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1/2 in, 1/2 in x 9/32 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$124.35
/each
Earn 124 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1/2 in, 1...
Item 803RZ5
$124.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Color | White |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Label Height | 9/32 in |
| Label Width | 1/2 in |
| Roll Length | 9/32 in |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Label Material | Polyester |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Width | 1/2 in |
| Mfr. Model # | M7-6-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 9/32 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-423