Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 3/4 in x 1/4 in, Polyester, White (Gloss), -94°F to 230°F
In Stock
$132.60
/each
Earn 132 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 3/...
Item 803RX2
$132.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Roll Length | 1/4 in |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Label Height | 1/4 in |
| Roll Width | 3/4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Material | Polyester |
| Label Width | 3/4 in |
| Mfr. Model # | M7-10-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyester, Label Width 3/4 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-423