Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in, 21/32 in x 13/64 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$136.75
/each
Earn 136 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in...
Item 803RR2
$136.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | White |
| Roll Width | 21/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Material | Polyester |
| Roll Length | 13/64 in |
| Label Width | 21/32 in |
| Label Height | 13/64 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Mfr. Model # | M7-9-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 13/64 in, Label Material Polyester, Label Width 21/32 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-423