Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 3/4 in, Polyester, Permanent Adhesive
In Stock
$175.50
/each
Earn 175 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in,...
Item 803RM4
$175.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Label Height | 3/4 in |
| Label Material | Polyester |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Roll Length | 3/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Color | White |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Mfr. Model # | M7-30-459 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 250, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Harsh Environment, Permanent Adhesive, Material Series B-459