Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 3/4 in x 1/4 in, Polyester, White (Gloss), -40°F to 356°F
In Stock
$176.25
/each
Earn 176 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 3/...
Item 803RM3
$176.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Length | 1/4 in |
| Label Width | 3/4 in |
| Roll Width | 3/4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Height | 1/4 in |
| Label Color | White |
| Mfr. Model # | M7-10-473 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyester, Label Width 3/4 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive