Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 1 in, 1 in x 1 in, Polyester, White (Gloss), 2, 500 Labels per Roll
In Stock
$603.00
/each
Earn 603 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 1 in, 1 in x...
Item 803RM2
$603.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Roll Width | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 1 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Width | 1 in |
| Roll Length | 1 in |
| Label Color | White |
| Mfr. Model # | BM-19-423 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71, M610, M611, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 2,500