Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in Label Ht, 2 5/8 in Label Wd, 1 in Roll Lg, Clear/White
In Stock
$676.50
/each
Earn 676 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in Label Ht, 2 5/...
Item 803RG9
$676.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Label Color | Clear, White |
| Service Temperature - General Purpose Laboratory Labels | -321 Degrees F - 230 Degrees F |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Width | 2-5/8 in |
| Roll Length | 1 in |
| Label Height | 1 in |
| Label Width | 2-5/8 in |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Mfr. Model # | BM-75-461 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71, M610, M611, M710, Label Color Clear, White, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Polyester, Label Width 2 5/8 in, Labels per Roll 1,000