Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 in, 1 in x 1/2 in, Polyester, Permanent Adhesive, Gray (Matte)
In Stock
$1,061.00
/each
Earn 1061 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 in, 1 in...
Item 803RF3
$1,061.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Label Material | Polyester |
| Label Color | Gray |
| Label Width | 1 in |
| Label Height | 1/2 in |
| Roll Width | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Length | 1/2 in |
| Mfr. Model # | BM-17-428 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71, M610, M611, M710, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 5,000