Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1/4 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$236.50
/each
Earn 236 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1 1/2 in,...
Item 803RF2
$236.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 354 |
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Label Height | 1/4 in |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Label Color | White |
| Roll Length | 1/4 in |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | M7-28-473 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive