Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 2 in, 2 in x 1 in, Polyester, White, 1, 000 Labels Included
In Stock
$557.50
/each
Earn 557 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 2 in, 2 in x...
Item 803RF1
$557.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Label Height | 1 in |
| Label Material | Polyester |
| Label Width | 2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Roll Length | 1 in |
| Mfr. Model # | BM-20-422 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71, M610, M611, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1 in, Label Material Polyester, Label Width 2 in, Labels per Roll 1,000