Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in Label Ht, 11/32 in Label Wd, 13/64 in Roll Lg, Clear
In Stock
$110.05
/each
Earn 110 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in Label Ht,...
Item 803RF0
$110.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Width | 11/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 11/32 in |
| Roll Length | 13/64 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Color | Clear |
| Service Temperature - General Purpose Laboratory Labels | -94 Degrees F - 212 Degrees F |
| Label Material | Polyester |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Height | 13/64 in |
| Mfr. Model # | M7-71-430 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color Clear, Label Finish Gloss, Label Height 13/64 in, Label Material Polyester, Label Width 11/32 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-430