Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 4 in, 4 in x 1 in, Polyester, White (Gloss), 100 Labels per Roll
In Stock
$103.95
/each
Earn 103 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 4 in, 4 in x...
Item 803RE5
$103.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 1 in |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Color | White |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Material | Polyester |
| Roll Length | 1 in |
| Roll Width | 4 in |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Width | 4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | M7-23-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1 in, Label Material Polyester, Label Width 4 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-423