Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1/2 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$940.50
/each
Earn 940 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in,...
Item 803RE2
$940.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 1/2 in |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Color | White |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Material | Polyester |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71, BMP61, M611, M610 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | BM-29-423 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71, M610, M611, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 5,000