Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 in, 1 in x 1/2 in, Polyester, White (Gloss), -40°F to 356°F
In Stock
$161.25
/each
Earn 161 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 in, 1 in...
Item 803RC9
$161.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Label Material | Polyester |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Roll Width | 1 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Roll Length | 1/2 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 1 in |
| Mfr. Model # | M7-17-473 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive