Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/8 in, 1 1/8 in x 1/2 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$125.30
/each
Earn 125 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/8 in,...
Item 803RA2
$125.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Width | 1-1/8 in |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Roll Length | 1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Width | 1-1/8 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Color | White |
| Label Material | Polyester |
| Mfr. Model # | M7-24-423-BK |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/8 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-423