Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 1 in, 1 in x 2 in, Polyester, Permanent Adhesive, White (Matte)
In Stock
$103.55
/each
Earn 103 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 1 in, 1 in x...
Item 803RA1
$103.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 2 in |
| Roll Width | 1 in |
| Roll Length | 2 in |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 1 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Color | White |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Mfr. Model # | M7-20-459 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Harsh Environment, Permanent Adhesive, Material Series B-459