Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 3 in, 3 in x 1 in, Polyester, Permanent Adhesive, Gray (Matte)
In Stock
$119.55
/each
Earn 119 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 3 in, 3 in x...
Item 803R73
$119.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Label Color | Gray |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Roll Width | 3 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 1 in |
| Label Width | 3 in |
| Mfr. Model # | M7-22-428 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Polyester, Label Width 3 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Metal Detectable, Material Series B-428