Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1 29/32 in x 3 in, 3 in x 1 29/32 in, White (Matte)
In Stock
$169.25
/each
Earn 169 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 803R71
$169.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Height | 1-29/32 in |
| Label Material | Vinyl |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Roll Width | 3 in |
| Roll Length | 1-29/32 in |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Label Width | 3 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Mfr. Model # | M7-37-351 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 29/32 in, Label Material Vinyl, Label Width 3 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Heat Resistant, Permanent Adhesive, Tamper Evident, Material Series B-351