Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1 in, White (Matte)
In Stock
$144.70
/each
Earn 144 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 803R70
$144.70
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Color | White |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Label Height | 1 in |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Label Material | Vinyl |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Roll Length | 1 in |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | M7-31-351 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 250, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Heat Resistant, Permanent Adhesive, Tamper Evident, Material Series B-351