Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 2 in x 1 in, 1 in x 2 in, White (Matte)
In Stock
$108.05
/each
Earn 108 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 803R69
$108.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 2 in |
| Label Width | 1 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Roll Length | 2 in |
| Label Color | White |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Roll Width | 1 in |
| Label Material | Vinyl |
| Mfr. Model # | M7-20-351 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 2 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Vial/Tube Size 50.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Heat Resistant, Permanent Adhesive, Tamper Evident