Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1/2 in x 1 in, 1 in x 1/2 in, White (Matte)
In Stock
$173.25
/each
Earn 173 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 803R68
$173.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Length | 1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Width | 1 in |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Roll Width | 1 in |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Color | White |
| Label Material | Vinyl |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Mfr. Model # | M7-17-351 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Vial/Tube Size 50.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Heat Resistant, Permanent Adhesive, Tamper Evident