Pre-Cut Label Stock Roll: 1 29/32 in x 3 in, 3 in x 1 29/32 in, Polyester, White
In Stock
$126.35
/each
Earn 126 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 29/32 in x 3 in,...
Item 803R67
$126.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Height | 1-29/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Material | Polyester |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Roll Length | 1-29/32 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Width | 3 in |
| Mfr. Model # | M7-37-422 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1 29/32 in, Label Material Polyester, Label Width 3 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Material Series B-422