Pre-Cut Label Stock Roll: 13/32 in x 13/32 in, 13/32 in x 13/32 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$86.65
/each
Earn 86 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/32 in x 13/32 in...
Item 803R65
$86.65
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Label Height | 13/32 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Polyester |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Width | 13/32 in |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Roll Width | 13/32 in |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Roll Length | 13/32 in |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Mfr. Model # | M7-4-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 13/32 in, Label Material Polyester, Label Width 13/32 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-423