Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in, 21/32 in x 13/64 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$167.25
/each
Earn 167 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in...
Item 803R55
$167.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 21/32 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Roll Width | 21/32 in |
| Label Height | 13/64 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Roll Length | 13/64 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Color | White |
| Mfr. Model # | M7-9-473 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 13/64 in, Label Material Polyester, Label Width 21/32 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive