Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1/2 in, 1/2 in x 9/32 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$159.00
/each
Earn 159 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1/2 in, 1...
Item 803R54
$159.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Width | 1/2 in |
| Roll Length | 9/32 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Polyester |
| Label Color | White |
| Label Height | 9/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Roll Width | 1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Mfr. Model # | M7-6-473 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 9/32 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive