Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1 in, 1 in x 9/32 in, Polyester, Permanent Adhesive
In Stock
$202.00
/each
Earn 202 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1 in, 1 i...
Item 803R44
$202.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 9/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Width | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Width | 1 in |
| Label Color | Gray |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Roll Length | 9/32 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7 |
| Label Material | Polyester |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Mfr. Model # | M7-15-428 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 9/32 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Metal Detectable, Material Series B-428