Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 1/2 in, 1/2 in x 13/64 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$118.20
/each
Earn 118 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 1/2 in,...
Item 803R29
$118.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Material | Polyester |
| Label Color | White |
| Label Height | 13/64 in |
| Roll Length | 13/64 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V06, 803V07, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7 |
| Label Width | 1/2 in |
| Roll Width | 1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Mfr. Model # | M7-5-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803V06, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 13/64 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-423