Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2 5/8 in, 2 5/8 in x 1 in, Clear/Yellow, -321°F to 230°F
In Stock
$86.05
/each
Earn 86 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2...
Item 803PT0
$86.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Length | 1 in |
| Roll Width | 2-5/8 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Color | Clear, Yellow |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Width | 2-5/8 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | M6-75-461-YL |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, Yellow, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Polyester, Label Width 2 5/8 in