Pre-Cut Label Stock Roll: 1 1/4 in x 2 3/4 in, 2 3/4 in x 1 1/4 in, Polyester, Gray
In Stock
$293.75
/each
Earn 293 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 1/4 in x 2 3/4 in...
Item 803P97
$293.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Length | 1-1/4 in |
| Label Width | 2-3/4 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 1-1/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Roll Width | 2-3/4 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Label Material | Polyester |
| Label Color | Gray |
| Label Thickness | 0.0073 in |
| Mfr. Model # | M6-26-428-PSL |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Gray, Label Finish Gloss, Label Height 1 1/4 in, Label Material Polyester, Label Width 2 3/4 in