Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/8 in, 1 1/8 in x 1/2 in, Polyester, Gray, 500 Labels per Roll
In Stock
$146.75
/each
Earn 146 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/8 in,...
Item 803NZ8
$146.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Label Color | Gray |
| Roll Width | 1-1/8 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Thickness | 0.0047 in |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 1/2 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Width | 1-1/8 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Mfr. Model # | M6-24-428-BK |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/8 in