Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1/2 in x 1 in, 1 in x 1/2 in, Silver (Matte)
In Stock
$148.80
/each
Earn 148 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 803NX2
$148.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 352 |
| Brand | BRADY |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Width | 1 in |
| Label Material | Polyester |
| Material Properties | Metal Detectable |
| Roll Length | 1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 1 in |
| Label Height | 1/2 in |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Label Color | Silver |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Mfr. Model # | M6-17-7576 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Silver, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in