Pre-Cut Label Stock Roll: 1 29/32 in x 3 in, 3 in x 1 29/32 in, Polyester, Metal Detectable, Gray
In Stock
$163.25
/each
Earn 163 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 29/32 in x 3 in,...
Item 803NF4
$163.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Width | 3 in |
| Label Material | Polyester |
| Label Width | 3 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Roll Length | 1-29/32 in |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Color | Gray |
| Label Height | 1-29/32 in |
| Label Thickness | 0.0038 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Metal Detectable |
| Adhesive Material | Rubber |
| Mfr. Model # | M6-37-486 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 1 29/32 in, Label Material Polyester, Label Width 3 in