Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 3/4 in, Polyester, Metal Detectable, Gray
In Stock
$178.00
/each
Earn 178 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in,...
Item 803NF3
$178.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Label Color | Gray |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Material | Rubber |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Material Properties | Metal Detectable |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Height | 3/4 in |
| Label Thickness | 0.0038 in |
| Roll Length | 3/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Mfr. Model # | M6-30-486 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in