Pre-Cut Label Stock Roll: 1 29/32 in x 4 in, 4 in x 1 29/32 in, Polyester, Gray, 100 Labels per Roll
In Stock
$169.25
/each
Earn 169 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 29/32 in x 4 in,...
Item 803NF1
$169.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 4 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Roll Width | 4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Color | Gray |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Height | 1-29/32 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Thickness | 0.0047 in |
| Roll Length | 1-29/32 in |
| Mfr. Model # | M6-38-428 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 1 29/32 in, Label Material Polyester, Label Width 4 in