Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in Label Ht, 1 29/32 in Label Wd, 1/4 in Roll Lg, White
In Stock
$202.00
/each
Earn 202 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in Label Ht, 1...
Item 803N68
$202.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Service Temperature - General Purpose Laboratory Labels | -40 Degrees F - 320 Degrees F |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Roll Width | 1-29/32 in |
| Roll Length | 1/4 in |
| Label Width | 1-29/32 in |
| Compatible Grainger Part Number | 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1, 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | BMP61, M710 (with Media Adapter), BMP71 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Height | 1/4 in |
| Label Material | Polyester |
| Mfr. Model # | M6-81-488 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 29/32 in