Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 2 5/8 in x 19/32 in, 19/32 in x 2 5/8 in, Clear/White
In Stock
$72.80
/each
Earn 72 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 2 5/8 in...
Item 803N65
$72.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Label Width | 19/32 in |
| Roll Width | 19/32 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Length | 2-5/8 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | Clear, White |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Label Height | 2-5/8 in |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Mfr. Model # | M6-86-461 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Clear, White, Label Finish Matte, Label Height 2 5/8 in, Label Material Polyester, Label Width 19/32 in