Pre-Cut Label Stock Roll: Circle, 3/8 in x 3/8 in, 3/8 in, Cryogenic Autoclavable Nylon, Yellow
In Stock
$108.05
/each
Earn 108 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Circle, 3/8 in x 3/...
Item 803N63
$108.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | Yellow |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Height | 3/8 in |
| Label Shape | Circle |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable, Halogen-Free |
| Label Material | Nylon |
| Label Width | 3/8 in |
| Roll Length | 3/8 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | M6-82-499-YL |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color Yellow, Label Finish Matte, Label Height 3/8 in, Label Material Nylon, Label Width 3/8 in