Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in, 21/32 in x 13/64 in, Polyimide, White (Matte)
In Stock
$358.75
/each
Earn 358 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in...
Item 803MZ9
$358.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 21/32 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 13/64 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Color | White |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Label Material | Polyimide |
| Roll Length | 13/64 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Width | 21/32 in |
| Mfr. Model # | M6-9-719 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 13/64 in, Label Material Polyimide, Label Width 21/32 in