Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1/2 in, 1/2 in x 9/32 in, Polyimide, White (Matte)
In Stock
$318.00
/each
Earn 318 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1/2 in, 1...
Item 803MZ7
$318.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 1/2 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Material | Polyimide |
| Roll Length | 9/32 in |
| Roll Width | 1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Color | White |
| Adhesive Material | Acrylic |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74, 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 9/32 in |
| Mfr. Model # | M6-6-719 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 9/32 in, Label Material Polyimide, Label Width 1/2 in