Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1/4 in, Polyester, White (Gloss)
In Stock
$240.75
/each
Earn 240 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1 1/2 in,...
Item 803MY8
$240.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Grainger Part Number | 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 60EX29, 803TT5, 60EX28, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1, 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74 |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Label Height | 1/4 in |
| Roll Length | 1/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP61, M710 (with Media Adapter), BMP71 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | M6-28-473 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in