Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 3/4 in x 1/4 in, Polyester, White (Gloss), -40°F to 356°F
In Stock
$180.25
/each
Earn 180 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 3/...
Item 803MY7
$180.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Width | 3/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Mfr Part Number | BMP61, M710 (with Media Adapter), BMP71 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Length | 1/4 in |
| Label Width | 3/4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 60EX35, 60EX34, 60EX31, 60EX30, 803TT2, 803TT3, 60EX29, 803TT4, 60EX28, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TT1, 5UCU5, 803TU0, 52HJ90, 52HJ91, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, 493P74 |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 1/4 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Label Color | White |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | M6-10-473 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ90, 52HJ91, 5UCU5, 60EX28, 60EX29, 60EX30, 60EX31, 60EX34, 60EX35, 803TT1, 803TT2, 803TT3, 803TT4, 803TT5, 803TT6, 803TT7, 803TT8, 803TT9, 803TU0, 803V06, 803V07, 803V08, 803V09, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyester, Label Width 3/4 in