Workbench Top, Butcher Block, 48x30in: Butcher Block, 48 in x 30 in
In Stock
$448.25
/each
Earn 448 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
APPROVED VENDOR Workbench Top, Butcher Block, 48x30in: Butche...
Item 800XE3
$448.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | APPROVED VENDOR |
| Includes Mounting Hardware | Yes |
| Includes Stringer | No |
| Overall Width | 48 in |
| Edge Shape | Square |
| Non-Metal Top Thickness | 1-3/4 in |
| Overall Depth | 30 in |
| Top Material | Butcher Block |
| Mfr. Model # | 800XE3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24102006 |
Description
Workbench Top, Butcher Block, 48x30in, Edge Shape Square, Color Wood, Includes Mounting Hardware Yes, Includes Stringer No, Non-Metal Top Thickness 1 3/4 in, Overall Depth 30 in, Overall Width 48 in, Top Material Finish Oil Rubbed, For Use With Workbenches with Legs and No Pedestals, Top Material Hardwood Butcher Block, Top Metal Material Gauge Not Applicable, Compatible with Series G-MT, For Work Station Width 48 in, Metal Top Thickness Not Applicable