Pre-Cut Label Stock Roll: 5 1/4 in Label Ht, 8 in Label Wd, 5 1/4 in Roll Lg, White
In Stock
$535.50
/each
Earn 535 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 5 1/4 in Label Ht,...
Item 792WD9
$535.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Service Temperature - General Purpose Laboratory Labels | -112 Degrees F - 158 Degrees F |
| Label Color | White |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | J4000-AM-BWSPWID, J4000-AM-BWSSFID, J4000 |
| Roll Width | 8 in |
| Label Width | 8 in |
| Label Height | 5-1/4 in |
| Material Properties | Inkjet Print-Receptive, Cryogenic, Autoclavable |
| Printer Series Compatibility | J4000 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 792VP7, 792VP8, 792VP6 |
| Label Material | Polypropylene |
| Roll Length | 5-1/4 in |
| Mfr. Model # | J40-321-7425J |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Inkjet, Compatible Grainger Part Number 792VP6, 792VP7, 792VP8, Compatible Mfr Part Number J4000, J4000-AM-BWSPWID, J4000-AM-BWSSFID, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 5 1/4 in, Label Material Polypropylene, Label Width 8 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility J4000, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic, Inkjet Print-Receptive, Material Series B-7425J