Pre-Cut Label Stock Roll: 3 in x 4 in, 4 in x 3 in, Polyester, White, 500 Labels Included
In Stock
$437.00
/each
Earn 437 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3 in x 4 in, 4 in x...
Item 792W99
$437.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Material | Polyester |
| Label Height | 3 in |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Label Color | White |
| Adhesive Material | Rubber |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Width | 4 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Length | 3 in |
| Mfr. Model # | B33-76-483 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 3 in, Label Material Polyester, Label Width 4 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive