Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 3/4 in, Polyester, White
In Stock
$306.25
/each
Earn 306 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in,...
Item 792W98
$306.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Rubber |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Roll Length | 3/4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Label Color | White |
| Label Material | Polyester |
| Label Height | 3/4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | B33-6-483 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 3,300, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive