Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 2 in, 2 in x 1/2 in, Polyester, White, 2, 500 Labels Included
In Stock
$235.25
/each
Earn 235 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 2 in, 2 in...
Item 792W97
$235.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Adhesive Material | Rubber |
| Roll Length | 1/2 in |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Width | 2 in |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Mfr. Model # | B33-53-483 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 2 in, Labels per Roll 2,500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive